Aktualności

Puchar jest nasz

• autor: andrew888, 2014-05-18 15:20

Fioletowa - Beżowa  2 - 2  ( 1 - 0 )

Plan był taki wygrać ten mecz i już dziś możemy świętować siódmy tytuł mistrzowski. Pierwszego zadania nie udało się wykonać, ale ponieważ Pub stracił punkty z Aquilą cel został osiągnięty. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Beżowa zapewniła sobie mistrzostwo ALPN. Mecz to dosłownie i w przenośni obrona Częstochowy w wykonaniu Fioletowej. Trzeba przyznać że grali mądrze taktycznie,mieli dużo szczęścia i bramkarza , który ponownie rozegrał chyba mecz życia. Cofnięci na swoją połowę głownie myśleli o obronie. Po jednej z kontr Fioletowej w początkowych minutach spotkania w  rękę w polu karnym trafiony zostaje zawodnik Beżowej. Sędzia oczywiście wskazuje na jedenastkę, pewnie wykonaną i Fioletowa obejmuje prowadzenie. Ręka w polu karnym oczywiście była , ale jak to bywa w takich sytuacjach wszystko zależy od interpretacji sędziego. Chciał pokazać na wapno i pokazał. Gdyby nie podyktował jedenastki, nawet w gronie ekspertów wybroniłby się z tej decyzji. Od tego momentu Fioletowa dosłownie zamurowała bramkę. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem Fioletowej. Choć sytuacji do zmiany wyniku było sporo. Mimo że w takim tłoku gra się ciężko, Bezowa grała dobrze i stwarzała sobie sytuacje. Lecz brakowało jej szczęścia natomiast bramkarz i obrońcy Fioletowej mieli go bardzo dużo i bardzo długo im dopisywało. Jednak w końcówce spotkania do wyrównania doprowadza Krzysztof Bąk. Beżowa szybko chce iść za ciosem, lecz robi to jak jeździec bez głowy , nadziewa się na kontrę i traci bramkę. Drużyna znowu podrażniona dalej dąży do zdobycia bramki i Artur Mucha strzela na 2 - 2 . Była to już końcówka spotkania a Beżowa miała jeszcze co najmniej dwie sytuacje do zdobycia zwycięskiej bramki, a wprost idealną miał Przemysław Kaliszuk. Mimo że nie udało się wygrać tego spotkania, drużynie należą się ogromne brawa za determinację z jaką dążyła do zdobycia bramek najpierw wyrównujących, potem zwycięskiej. Teraz wypadałoby do końca dograć w takim samym stylu jak w ostatnich spotkaniach i zakończyć tegoroczny sezon bez porażki po raz pierwszy w historii. Za tydzień o godz. 11.00 spotkanie z Globalem.